نسخه موبایل
www.tabatabaey .com
مصاحبه با شبكه تلويزیوني سما سوريه پیرامون جایگاه جمهوری اسلامی در حمایت از مقاومت و راهکارهای مقابل به جنگ روانی
کد مطلب: 2223 تاریخ انتشار: 13 اسفند 1395 - 23:17 تعداد بازدید: 3881
صفحه نخست » عمومی » مصاحبه
مصاحبه با شبكه تلويزیوني سما سوريه پیرامون جایگاه جمهوری اسلامی در حمایت از مقاومت و راهکارهای مقابل به جنگ روانی1 - جایگاه جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مقاومت اسلامی چگونه و به چه هدفی صورت می گیرد؟
در ابتدای سخن باید عرض کنم که مقاومت و همچنین حمایت از مقاومت یکی از اصول اساسی در تمدن اسلامی و توحیدی است که همه ادیان بر آن پا فشاری می کنند و مردم را به بدان ترغیب و تشویق می نمایند، چرا که راه پیروزی ملت ها از مسیر مقاومت و ایستادگی می گذرد، هم ایستادگی در مسیر حق و هم ایستادگی در مقابل تلاش های باطل.
انقلاب اسلامی ایران که به رهبری امام خمینی (ره) در همین ایام به ثمر نشست ، و میوه شیرین و پرآب خود یعنی جمهوری اسلامی را تقدیم ایران و جهان نمود، حضرت امام از اولین نکاتی که مورد تاکید قرار دادند، مقاومت ملت در برابر زیاده خواهی های دشمنان و قدرت طلبان جهان بود که فرمودند: نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی.
این شعار مقاومت ملت ایران در برابر دشمنان بود، که از حنجره مبارک امام راحل بیرون آمد.
و سپس به حمایت از مقاومت ملت ها جهان تاکید ورزیدند که این سخن امام سبب ایجاد و تاسیس مقاومت های مردمی و خود جوش در بسیاری از کشورها گردید که البته سر آغاز آنها مقاومت لبنان بود که امروز به مقاومت حزب الله نامگذاری شده است. اما اختصاص به آن نداشت.
و امروز در جهان شاهد حرکت های بسیار مردمی هستیم، و چنانچه در سرزمین عزیز و دوست داشتنی سوریه نیز شاهد مقاومت مردم و دولت در برابر فتنه های غرب ، آمریکا و اسراییل هستیم، بدون شک از برکات اندیشه امام راحل و از همت بلند مردم سوریه و دولت مقاوم آن است.
بنابر این استراتژی جمهوری اسلامی در جهان حمایت از هرگونه مقاومت در برابر استکبار جهانی و شیطان بزرگ و صهیونیزم غاصب است
مقاومت مردم فلسطین در مقابل اسراییل، مقاومت حرب الله لبنان، مقاومت مردم سوریه عزیز، مقاومت مردم بحرین ، مقاومت مردم یمن ، مقاوت مردم عراق و .....
 
2 - جنگ روانی دشمن و راهکارهای مقابله با آن چیست؟
از ابتدای خلقت اینگونه بوده است که دشمن هرگاه در مقام ضعف و ناتوانی قرار می گرفت ولی نمیخواست آن را ابراز کند به جنگ روانی و انتشار شایعات روی می آورد، و البته این کار را با حالت مظلوم نمایی نیز انجام می داده است.
از این رو روی آوردن به جنگ روانی نشان از ضعف دشمن در میدان مبارزه دارد و هدف او از این کار نیز عوام فریبی و فریفتن عامه مردم و نشان دادن جهره منافقانه از خود در اذهان آنان است .
دشمن می خواهد با این کار حرکت عمومی مقاومت ملت ها در برابر دشمن را به انحراف کشانده و به سوی دیگری متوجه سازد.
و در حقیقت این عمل نوعی انحراف مردم از موضوع اصلی و مهم به موضوعات فرعی و غیر مهم است که می تواند خطر بزرگی برای اهل مقاومت باشد.
امروز به فرموده امام راحل مساله اول جهان اسلام فلسطین است ولی دشمنان باآفرینش فتنه های گوناگون در جهان اسلام سعی می کنند افکار مردم و نخبگان را از مساله اول جهان اسلام به مسایل کوچکتر منحرف کنند.
اما راهکارهای مهم مقابله با این تهدید در مرحله اول معرفت و شناخت سخنان تحریف آمیز دشمن و آکاهی به حربه های او است که در این دوران اخیر حضرت امام خامنئی از آن به بصیرت و بصیرت افزایی تعبیر می کنند.
یعنی ملت بیدار و دشمن شناس باشد.
چرا که دشمن همیشه دوست دارد مردم در جهل باشند تا او از جها مردم به نفع خود استفاده کند.
و راهکار دوم حفظ وحدت ملی یک ملت است، یعنی همه گروه ها در میان یک ملت با یک پرچم ئ با یک حکومت در مقابل دشمن مبارزه کنند و ایستادگی نمایند نه با پرچم های مختلف و نه با رنگ های گوناگون.
فلسطین واحد ، سوریه واحد و لبنان واحد و حتی عراف یکپارچه می تواند پیروز باشد.
هر گاه مقاومت با اتحاد آمیخته شود، باید  در انتظار نصرت الهی و پیروزی باشد.
امروز دشمن در میان ملت های مسلمان و ملت های محور مقاوم به طور عام و در چند کشور و به خصوص سوریه در تلاش برای ایجاد اختلاف است که البته این ملت که تا حالا در مقاومت در برابر تکفیری ها ایستاده است ، دشمن را از دست یافتن به آرزوی خود نا امید خواهد کرد.
موضع جمهوری اسلامی ایران در برابر این فتنه های جنگ روانی و تبلیغاتی و انتشار شایعات از قبیل حقوق بشر، تروریست، افراطی گرایی، و غیره حمایت از مقاومت ملت ها در برابر استکبرا و صهیونیست است البته بدون هیچ دخالتی در تمامیت ارضی کشورها و بدون دخالت در تعیین سرنوشت آنها است.
جمهوری اسلامی با تمام قامت و برای همیشه از ملت ها و دولت های قانونی کشورهای مقاوم و استکبرا ستیز جمایت کرده و می کند و هرگز از این کار خد پشیمان نیست و هیچ گاه بر سر این حمایت خود با هیچ دشمنی نیز معامله نخواهد کرد.Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :