2020 August 15 - شنبه 25 مرداد 1399
نماینده ولی‌ فقیه در خطبه های نماز جمعه در سوریه ، در حرم حضرت زینب(سلام الله علیها) گفتند: این خون‌های با برکت شهداء نقطه تحول بزرگ در مسیر جهاد و شهادت است.
کد خبر: ٢٧٣٠ تاریخ انتشار: ٢١ دي ١٣٩٨ - ١١:٤٣ تعداد بازدید: 420
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
نماینده ولی‌ فقیه در خطبه های نماز جمعه در سوریه ، در حرم حضرت زینب(سلام الله علیها) گفتند: این خون‌های با برکت شهداء نقطه تحول بزرگ در مسیر جهاد و شهادت است.

نماینده ولی‌ فقیه در خطبه های نماز جمعه در سوریه ، در حرم حضرت زینب(سلام الله علیها) گفتند: این خون‌های با برکت شهداء نقطه تحول بزرگ در مسیر جهاد و شهادت است.

🔸 آیت‌الله طباطبایی نماینده مقام معظم رهبری در سوریه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته حرم حضرت زینب (سلام الله علیها))، اظهار داشتند: اراده خدا بر این تعلق گرفته که انسان زمانی می‌تواند به مقامات عالی برسد که مورد امتحان واقع شود.

🔹وی با اشاره به امتحانات الهی از بندگان خود در ادوار مختلف تاریخ، به روایتی از زندگی و مقام حضرت ابراهیم (ع) پرداخت و متذکر شد آن حضرت بعد از شدیدترین امتحانات الهی به مقام امامت رسید.

🔸 نماینده ولی فقیه در سوریه با اشاره به ایام شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) اظهار داشتند: حضرت زهرا (سلام الله علیها) طبق نص قرآن دارای مقام عصمت است چرا که طبق آیه تطهیر، یکی از مصادیق قطعی و یقینی اهل البیت(علیهم السلام)، آن حضرت هستند و محال است که از دائره اهل بیت خارج باشند.

🔹 آیت‌الله طباطبایی با اشاره به تاکیدات قرآن و روایت بر حجاب و عفاف، تصریح کردند: در سوره نور بر ضرورت ترویج مفاهیم حجاب و تعلیم دادن آن به زنان تاکید شده است؛ چرا که زن عفیفه مقرب درگاه خدا و مانند مجاهد در راه خداست و در سیره حضرت زهرا (سلام الله علیها) بسیار در مورد عفت و ایشان نقل‌های فراوانی شده است.

🔸نماینده رهبر معظم انقلاب در سوریه در خطبه‌ی دوم نماز‌ جمعه با محکومیت ترور ناجوانمردانه حاج قاسم سلیمانی و همراهان آن شهید والامقام آن را جنایت آمریکایی دانستند که سردمداران کاخ سعید از روی ترس و بزدلی انجام دادند.

🔹آیت‌الله طباطبایی افزودند: این خون‌های با برکت شهدا نقطه تحول بزرگ در مسیر جهاد و شهادت و مقاومت است.

🔸 وی با اشاره به این جنایت سنگین آمریکا، تصریح کردند: این کار زشت آمریکایی‌ها چهره قبیح و حقیقی آنها را نمایان و همه ادعاهای آنها مبنی بر احترام به قوانین بین‌المللی را بر همگان باطل کرد.

🔹 آیت‌الله طباطبایی گفتند: تاریخ سیاسی معاصر، وقیح‌تر از شیطان بزرگ یعنی آمریکا را شاهد نبوده است؛ دولتی که عاشق جنگ و خونریزی است و برای رسیدن به منافع خود هر کاری را انجام می‌دهد.

🔸نماینده ولی فقیه در سوریه گفتند: باید جلوی آمریکایی‌ها گرفته شود؛ چراکه یک خطر بزرگ برای زندگی میلیون‌ها انسان است و این همان چیزی است که مردم جهان از طریق تظاهرات و محکوم کردن ترور جنایت‌بار شهید سلیمانی حتی در داخل آمریکا بر آن تاکید کردند.

🔹آیت‌الله طباطبایی با اشاره به اقدامات احمقانه آمریکایی‌ها علیه کشورمان اظهار داشتند: همه این اقدامات آمریکایی‌ها به‌خاطر دستاوردها و پیروزی‌های جمهوری اسلامی در منطقه است.

🔸ایان خاطرنشان کردند: با وجود سیاست فشار حداکثری آمریکایی‌ها که خیال می‌کنند ایران مثل بعضی دولت‌های منطقه است که آنها هر روز همانند گاو شیرده از آنها سوءاستفاده می‌کنند، جمهوری اسلامی تمام‌قد در برابر نظام سلطه ایستاده است.

🔹نماینده مقام معظم رهبری در سوریه خطاب به آمریکایی‌ها گفتند: حکام احمق شما خود را نسبت به حقیقت مدرسه عاشورای حسینی که فرزندان محور مقاومت به آن افتخار می‌کنند، به تغافل و نفهمی زده‌اند.

🔸آیت‌الله طباطبایی افزودند: ما با فریاد می‌گوییم که کشته شدن و شهادت در راه خدا برای ما افتخار است و کرامت ما از طرف خدا در گرو شهادت در راه اوست.

🔹ایشان خاطرنشان کردند: شهادت سوخت موتور حرکت کاروان ما به‌سوی پیروزی‌ها و آزادی‌هاست؛ همانطور که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند: بکشید ما را، ملت ما بیدارتر خواهند شد.

🔸آیت‌الله طباطبایی ادامه دادند: من به شما توصیه می‌کنم قبل از حلول قاسم‌های دیگر در منطقه از اینجا خارج شوید؛ چرا که دیگر چاره‌ای جز فرار ندارید زیرا گوشه گوشۀ این منطقه معطر به خون حاج قاسم سلیمانی شده است.

🔹نماینده ولی فقیه در سوریه خطاب به دولت‌مردان آمریکایی هشدار دادند: فکر نکنید که پاسخ ایران به اقدامات تروریستی و جنایت‌کارانه شما فقط منحصر به عراق بود و تمام شد و این بار قطعاً انتقام قوی‌تری خواهیم گرفت.

🔸ایشان افزودند: نیروهای حاج قاسم شما را در هر نقطه از منطقه از فلسطین تا لبنان و سوریه و یمن و افغانستان و حتی غیر آنها احاطه کرده‌اند.

🔹آیت‌الله طباطبایی ادامه دادند: اگر با سرعت فرار نکنید، دیگر جایی پیدا نمی‌کنید که نیروهای خودتان را دفن کنید چرا که ملت‌های منطقه اجازه نخواهند داد خاک پاک‌شان به واسطه دفن جنازه‌های شما نجس شود.

🔸ایشان همچنین با اشاره به تشییع با شکوه پیکرهای مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و دیگر شهدا، اظهار داشتند: ما با حضور پرشور میلیونی مردم در خیابان‌ها و میدان‌ها به عینه لمس کردیم که شهدا زنده هستند چرا که حضور مردم در میدان ها و خیابان ها هیچ دلیلی ندارد مگر اینکه این شهدا زنده هستند.
 Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو مطالب | جستجو | پيوندها | گالري تصاوير | نظرسنجي | معرفی استاد | آثار و تألیفات | طرح سؤال | ایمیل | نسخه موبایل | العربیه
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه