2020 January 25 - شنبه 05 بهمن 1398
نماینده رهبرانقلاب درسوریه درنمازجمعه حرم حضرت زینب(س) گفت:محورمقاومت در واقع دعوت همه مسلمانان به وحدت و یکپارچگی در مقابل استکبار جهانی است.
کد خبر: ٢٦٦٤ تاریخ انتشار: ٠٦ مهر ١٣٩٨ - ٠٨:٥٧ تعداد بازدید: 305
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
نماینده رهبرانقلاب درسوریه درنمازجمعه حرم حضرت زینب(س) گفت:محورمقاومت در واقع دعوت همه مسلمانان به وحدت و یکپارچگی در مقابل استکبار جهانی است.

نماینده رهبر انقلاب در سوریه در خطبه های نماز جمعه این هفته #حرم_حضرت_زینب_س
 در خطبه اول با اشاره به فطرتی بودن ارتباط انسان با خداوند متعال، ابراز داشت: انسان به طور فطری، مطابق خلقت و آفرینش خود، علاقه مند به ارتباط به خداوند است و به دنبال تعامل صحیح با خالق و آفریننده خود می باشد، لذا بهترین راهی که در پیش روی او برای رسیدن به حاجت فطری قرار دارد طریق دعا، مناجات و درخواست از خداوند است.

وی ادامه داد: در حقیقت کلیدی که می تواند راه رسیدن به خداوند را معرفی می کند و درب رحمت الهی را می گشاید همانا فقط و فقط دعا است. چنانکه رسول گرامی اسلام فرمود: رسول اللّه صلى الله عليه و آله الدُّعاءُ مِفتاحُ الرَّحمَةِ و امیرالمومنین علی عليه السلام فرمود : الدُّعاءُ مِفتاحُ الرَّحمَةِ ، ومِصباحُ الظُّلمَةِ.

وی در ادامه ابراز داشت: نکته ای که باید مورد توجه واقع شود و آن عبارت است از اینکه رحمت الهی یعنی اجازه دادن به بندگان برای راه یافتن در درگاه الهی و اجازه یافتن برای سخن گفتن و مناجات کردن با خالق و حضرت حق که این موضوع، با دعا تحقق می یابد.

نماینده ولی فقیه در سوریه ضمن اشاره به رابطه عاشقانه بنده با خدا متعال از طریق دعا، تاکید کرد: دعا وسیله ایجاد رابطه عاشقانه بنده با خداوند است که ازجمله شیرین ترین لحظات میان بنده و خداوند است و این همان رحمت الهی است چرا که وقتی خداوند بنده اش را دوست نداشته باشد هرگز به او اجازه راه یافتن به بارگاهش را نمی دهد.

وی در ادامه با اشاره به روایات مختلف درباره اهمیت دعا، بیان داشت: بنابراین همه مصادیق رحمت الهی با دعا دست یافتنی است یعنی راه رسیدن به نورانیت، حکمت،تقوی و برخورداری از قلب نورانی فقط با کلید دعا است و لا غیر. از این رو ملاحظه می کنیم که امام صادق علیه‌السلام فردی را که از همه چیز نا امید است، احساس ترس می کند و از مرگ بر خود هراسناک است را بعد از همه انواع امیدواری، به دعا و رابطه با خداوند ترغیب می کند.

نماینده ولی فقیه در سوریه در بخش دوم خطبه های نماز جمعه، مشکل روابط دنیای امروز را نبود عدالت دانست و تاکید نمود: آن چیزی که مشاهده می شود ظلم دولت استکباری دنیا چه در بعد اقتصادی، چه در بعد اجتماعی، چه در بعد فرهنگی به مردم دنیا است و بالاترین دلیل آن، این است یک عده قلیل بر اغلب ثروت های دنیا چنبره زده و آن را غصب نموده و نتیجه آن فقر اکثر ملت های جهان شده است.

وی ادامه داد: در زمانی که میلیاردها دلار عربستان سعودی در کشتن بی گناهان یمن صرف می شود، بسیاری از مردم در عربستان زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

آیت الله طباطبایی ادامه داد: دول استکباری با حربه تحریم و فشار اقتصادی میخواهند بر دیگر ملت های دنیا سیطره پیدا کنند، مشاهده می کنیم کشور هایی که خود سلاح هسته‌ای و اتمی را می سازند ولی دیگران را از حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای در دارو و تولید انرژی و دیگر نیازهای اساسی محروم می کنند.

نماینده ولی فقیه در سوریه با اشاره به اذیت های کشور های مستقل و آزاد توسط دول استکباری، ابراز داشت: ایران را چهل سال است که تحریم اقتصادی کرده اند، عراق هنوز از زمان سقوط صدام تا امروز از دخالت های کشورهای استکباری رنج می برد. سوریه را درگیر یک جنگ ۷ ساله خانه مان سوز کردند و همچنان این جراحت بهبود نیافته است، در یمن مظلوم که هنوز درگیر یک جنگ ظالمانه است و ما یک سکوت مرگبار را در این زمینه در دنیا شاهد هستیم.

وی ادامه داد: حمایت از جنایات رژیم صهیونسیتی نسبت به مردم مظلوم فلسطین، سکوت و کمک به تکفیری های داعش که وحشیانه ترین جنایات را انجام دادند، کشتار فرزندان و مجروح و زندانی کردن شیخ مظلوم زکزاکی در نیجریه نمونه های تاسف‌بار از ظلم و جور دول استکباری است که رویشان را سیاه کرده است.

نماینده ولی فقیه در سوریه با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، آن را باعث احیاء امت اسلامی دانست و بیان داشت: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی معادلات دنیا را به نفع مظلومین تغییر داد.

وی با اشاره به عظمت محور مقاومت، تاکید کرد: محور مقاومت، خط عدالت است و حقوق از دست رفته مظلومین را از دست ظالمین دنیا می ستاند و دنیا را جهت ظهور نجات دهنده انسانیت، در حالی که جهان از ظلم و جور پر شده است، آماده می کند.

وی ادامه داد: محور مقاومت در واقع دعوت نمودن از همه مسلمانان جهان، جهت وحدت و یکپارچگی در مقابل استکبار جهانی است. این همان راهی است که امام خمینی پایه گذاری کرد و امام خامنه‌ای آن را مستحکم کرد، و آن حمایت و ایستیفای حقوق ملل مستضعف و رساندن این ملت ها به عزت و کرامت از دست رفته خود و آن همان منهج اسلام است.

آیت الله طباطبایی در پایان گفت: دیر نباشد که محور مقاومت به جایگاهی برسد که ملت آزاده و مظلوم دنیا را در جایگاه خود قرار دهد و آن زمان دیگر نیازی به سازمان ملل و امثال آن وجود نخواهد داشت، انهم یرونه بعیدا و نراه قریبا.

 Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو مطالب | جستجو | پيوندها | گالري تصاوير | نظرسنجي | معرفی استاد | آثار و تألیفات | طرح سؤال | ایمیل | نسخه موبایل | العربیه
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه