2020 May 30 - شنبه 10 خرداد 1399
ضرررساندن به دین یا تضعیف حکومت اسلامی قابل بخشش نیست
کد خبر: ٢١٩٤ تاریخ انتشار: ٠٩ دي ١٣٩٥ - ٢٢:٥٤ تعداد بازدید: 952
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
ضرررساندن به دین یا تضعیف حکومت اسلامی قابل بخشش نیست

ایشان با اشاره به برخی درخواستها مبنی بر بخشش عاملان فتنه88 گفت: امام علی(ع) می فرمایند از همه کس بگذرید و ببخشید مگر کسی که به دین مردم ضرر زده باشد یا سبب تضعیف حکومت اسلامی شده باشد بنابراین جای بخشش برای این افراد وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی اشکذری، نماینده ولی فقیه در سوریه امشب در مراسم بزرگداشت 9 دی در حرم مطهر امام رضا(ع)، وجود فتنه را از واقعیتهای موجود در جوامع بشری دانست و گفت: از آغاز تا پایان دنیا ادامه دارد و امت ها همواره به امتحانات گوناگون آزموده شده اند.

وی با بیان اینکه امت دوران غیبت امام زمان(عج) نیز از این قاعده مستثنی نیست، افزود: در آغاز امامت امام زمان(عج)، نخستین نطفه فتنه بزرگ دوران غیبت، با ادعای امامت جعفر کذاب که خود را جانشین امام حسن عسکری(ع) می دانست، کاشته شد.  

نماینده ولی فقیه در سوریه خاطرنشان کرد: در مواجهه با فتنه عده ای فریب می خورند، عده ای دچار تردید می شوند اما برخی دیگر محکم و استوار با آن مقابله می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی در ادامه به واکاوی علت ایجاد فتنه در نهج البلاغه پرداخت و تصریح کرد: امام علی(ع)، دو عامل هواپرستی و بدعت در دین را ریشه فتنه معرفی می کنند.

وی هواپرستی را بزرگترین بت پرستی خواند و گفت: خدمت به خلق برای خلق، بت پرستی، برای نفس، هواپرستی و برای خدا، مصداق توحید است.

نماینده ولی فقیه در سوریه اضافه کرد: به گفته شهید مطهری(ره)، وقتی نفس از معرفت و معارف تهی باشد دچار هوی وهوس می شود.

کسی که بر نفسش مسلط باشد در آتش فتنه نمی سوزد

وی با اشاره به اهمیت جهاد با نفس، افزود: به فرموده امام علی(ع) هر که مالک نفسش باشد آتش جهنم او را نمی سوزاند بر این اساس اگر کسی مالک نفسش شد، آتش فتنه او را نمی سوزاند زیرا قوی و قدرتمند  می شود.

حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی یادآور شد: همچنین بدعت به عنوان دومین ریشه ایجاد فتنه، به معنای نسبت دادن چیزی به دین است در حالی که در دین وجود ندارد.

وی افزود: به فرموده پیامبر اکرم(ص) هر کس بدعتی را بنیان گذاری کند، گناه همه افرادی که از او پیروی کرده اند به دوش او خواهد بود؛ امروز که برخی نسبت به بخشیدن عده ای اصرار دارند باید دقت کنند که اصولا امکان بخشش وجود دارد؟.

ضرررساندن به دین یا تضعیف حکومت اسلامی قابل بخشش نیست

نماینده ولی فقیه در سوریه اظهار کرد: امام علی(ع) می فرمایند از همه کس بگذرید و ببخشید مگر کسی که به دین مردم ضرر زده باشد یا سبب تضعیف حکومت اسلامی شده باشد. بنابراین جای بخشش برای این افراد وجود ندارد.

پیامبر و ائمه نیز از بی بصیرتی مردم نگران بودند

حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی تأکید کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب سالها است مردم را از فتنه برحذر می دارند و بر کسب بصیرت تأکید دارند، پدیده جدیدی نیست بلکه پیامبراکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) نیز همواره این دغدغه را داشتند و نسبت به بی بصیرتی مردم در برابر فتنه ها نگران بودند.

وی ادامه داد: بیانات رهبر معظم انقلاب طی هشت ماه پس از انتخابات، همچون دستی پرده فتنه را کنار زد و مردم چشمشان نسبت به حقیقت باز شد و حماسه 9دی رقم خورد


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو مطالب | جستجو | پيوندها | گالري تصاوير | نظرسنجي | معرفی استاد | آثار و تألیفات | طرح سؤال | ایمیل | نسخه موبایل | العربیه
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه